article 19 1 ukr

Діаметр шийки абатменту (параметр D) відноситься до профілю прорізування постійної реставрації, за цим показником є ​​абатмент діаметром D4.0, 4,5, 6.0, 7.0 мм. З діаметром D 7.0мм – доступні тільки з висотою абатменту 5.5 мм (5.0 мм підходить для розташування премолярів, а D 6.0мм – для молярів). Зрозуміло, можна (залежно від становища імплантатів) вибрати менший чи більший залежно від відстані між імплантатами або залежно від мезіодистальної відстані від сусідніх зубів.

article 19 2 ukr

При цьому висота ясен (параметр G/H) позначає положення краю ясен. По висоті тканин ясен доступні 5 варіантів абатментів: 1, 2, 3, 4 і 5 мм. Існує залежність від того, розташований край постійної реставрації над яснами, під яснами або на рівні ясен. При знятті відбитка на рівні імплантату ясенний край може бути розташований на тій же глибині, що і міжзубний ясенний сосочок, або вище за нього (як наслідок процесу фрезерування). В результаті можуть виявитися більш ефективними дії щодо зниження або запобігання ризику наявності надлишкової кількості цементу в області ясенної борозди. Тим не менш, при знятті відбитку на рівні абатменту (через те, що розташування краю ясен з естетичних міркувань, в першу чергу, встановлюється при оцінці стану щічного або язичного краю), може бути ситуація, коли ясенний край розташовується відносно глибоко, особливо в міжпроксимальній області сусіднього зуба (Рис. 12-13).

Це основна причина підвищеного ризику відкладання шару цементу в області ясенної борозни, що є недоліком застосування реставрацій із цементною фіксацією. Проблему ризику відкладення шару цементу можна вирішити виготовленням реставрації із гвинтовою фіксацією. Однак ризик залишкового цементу при цементній фіксації реставрації, в основі якого лежить відмінність між висотою тканин ясен і положенням ясенного краю, можна зменшити шляхом виготовлення реставрації, край якої буде під яснами, або за допомогою підбору положення забарвленого краю абатменту (наприклад, трансфер абатменту) таким чином, щоб він розташовувався на тій же глибині (вздовж рівня тканин ясен) після зняття відбитку на рівні імплантату (Рис. 14-19).

Джерело: стаття з книги "Давайте улыбаться"

×
logo osstem